Sunday, Sep. 8, 2019

Yağma Anıtkabir’e mi geliyor

Written By:

|

25 Ekim 2013

|

Posted In:

Yağma Anıtkabir’e mi geliyor

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ’de yaptığı talan gündemdeki yerini korurken iktidar partisi şimdi yeni bir tartışma yaratacak projeye imza atmak üzere…

Anıtkabir’in arazisinin fazla olduğunu uzun süredir dillendiren AKP, Rasattepe’de yeni bir proje geliştirerek bu alanı küçültmeyi mi hedefliyor? Bu sorunun yanıtı merakla beklenirken MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuyu TBMM gündemine getirdi.
MHP’li Türkkan, Başbakan Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanıtlaması istemiyle ayrı ayrı soru önergesi verdi.

Soru önergesinde; “AKP iktidarının yeni hedefinin Anıtkabir olduğu iddia edilmekte, bu arazinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü dile getirilmektedir” diyen Türkkan, Anıtkabir arazisinde çok fazla ve gereksiz ağaç olduğunun söylendiğinin de iddialar arasında yer aldığını belirtti. Türkkan, iktidar partisinin Anıtkabir arazisinde yeni bir projenin yaşama geçirilmesini planladığını belirtti.

Soru önergesiyle AKP’nin Anıtkabir ile ilgili planını bir an önce açıklamasını isteyen Türkkan, Başbakan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’in arazisinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü iddiasına yanıt vermelerini istedi.

AKP’nin zamansız ve gereksiz projesinin detaylarını da isteyen Türkkan, neden böyle bir projeye ihtiyaç duyulduğunu sordu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı talana da atıfta bulunan Lütfü Türk-kan, Başbakan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’na, Anıtkabir arazisinde yer alan ağaçların çok fazla ve gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz diye sorarak ODTÜ’deki talana benzer bir durum ile mi karşı karşıyayız dedi. (Milletvekili Lütfü Türkan, Atatürk Orman Çiftliği arazisine nasıl tecavüz edildiğini, kaç dönümüne el konulduğunu ve buralarda neler yapıldığını da sorusuna eklemeliydi.)

haber:Yalçın Bayer

Share This Article

Related News

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kullandığı İmzanın Az Bilinen Hikayesi
Mustafa Kemal Atatürk’ün Nüfusa Kayıtlı Olduğu Şehir Neresidir?
Pakistan’lı Din Alimi Muhammed İkbal’in Atatürk Sevgisi

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

Leave A Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.