Monday, Apr. 16, 2018

Nobelli İsrailli Atatürk hayranı

Written By:

|

21 Aralık 2011

|

Posted In:

Nobelli İsrailli Atatürk hayranı

Nobel Kimya Ödülü’nün yeni sahiplerinden İsrailli bilim adamı Daniel Shechtman, Atatürk hayranı olduğunu söyledi.

Modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün “hayranlarından biri” olduğunu ifade eden Shechtman, Atatürk’ü “dünyanın en büyük liderlerinden biri” olarak tanımladı.

70 yaşındaki bilim adamı Shechtman, İsrail Başbakanlık Basın Bürosu’nun, Kudüs’te Nobel barış ödülü sahiplerinden Menahem Begin’in adını taşıyan merkezde düzenlenen toplantıda, Türkiye Bilimler Akademisi’nin (TÜBA), varlığıyla Türk bilimini çok iyi temsil ettiğini belirtti.

‘DANNY’DEN SELAMLAR’
Shechtman, TÜBA üyelerinden Prof. Dr. Namık Aras ile Prof. Dr. M.Ali Alpar’ın adlarını özellikle sayarak, Türk bilim adamlarıyla temaslarının her zaman devam ettiğini belirterek, “Hepsine Danny’den selamlar” dedi.

Nobel Kimya ödülüne kadar uzanan yolunu anlatan Shechtman, ödülü kazanmada en önemli şeyin “kendine güven” olduğunun altını çizdi.

Shechtman, çalışmalarıyla 1998 yılında İsrail’in en büyük ödüllerinden olan “İsrail Ödülü”nün fizik alanında sahibi olmuş; 1999 yılında Wolf Fizik ödülünü kazanmıştı.

 

Share This Article

Related News

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kullandığı İmzanın Az Bilinen Hikayesi
Atatürk’ün Vatan Sevgisi

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

Comments are closed.

Leave A Reply