Saturday, Mar. 9, 2019

Google Atatürk'ü tek karanfille andı …

Written By:

|

21 Aralık 2011

|

Posted In:

Google Atatürk'ü tek karanfille andı …

Google, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 73. ölüm yıl dönümünü ''www.google.com.tr''de yayımladığı bir kırmızı karanfille andı.

Google Türkiye ana sayfasındaki kırmızı karanfilin üstüne gelindiğinde ''Atatürk'ü anma günü'' yazısı görülüyor.

''Doodle'' olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca, internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Share This Article

Related News

Atatürk’ün Millet Sevgisi ile İlgili Sözleri
ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ
Mustafa Kemal Atatürk’ün Kullandığı İmzanın Az Bilinen Hikayesi

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

(2) Readers Comments

  1. Şaduman
    28 Aralık 2011 at 14:21

    Atatürk'ün yüceliğini, fikirlerinin önemini tüm dünya biliyor. Atatürk'ün fikirleriyle aydınlanıyor karanlıklar. Yıllar önce söyledikleri bir bir gerçek oluyor. Atatürk'e her 10 Kasım'da onbinler gözyaşı döküyorlar. Ne mutlu Türk Halkı'na ki ; Atatürk gibi bir kurtarıcının becerikli ellerinde yeniden yoğruldu bu Millet.

  2. İdil
    02 Ocak 2012 at 23:19

    Google.com.tr de yayınlanması çok güzel. Umarım gerikalan ülkelerdede aynı şekilde anarlar.

Leave A Reply