Wednesday, Nov. 8, 2017

Çanakkale Savaşı Belgeseli

Written By:

|

17 Mart 2012

|

Posted In:

Çanakkale Savaşı Belgeseli

 

“Çanakkale Savaşı, demir ve çeliğin, insan gücünü ve cesaretini yenemeyeceğini ve vatan sevgisini öldüremeyeceğini, yıldıramayacağını bütün dünyaya kanıtlamıştır. Bu savaş, milletçe uyanışımızın gerçek başlangıcı olmuştur. Mustafa Kemal Arıburnun’dan, Anafartalar’dan, Kocaçimen’in şahekasından bir güneş gibi doğmuştu. Çanakkale’de feda edilen Türk kanı, Türk istiklâlinin ve Cumhuriyeti’nin harcına karışmıştı.”

Şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatırları önünde şükranla eğiliyoruz.

DUR YOLCU!
BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN
BU TOPRAK,
BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.
EĞİL DE KULAK VER,
BU SESSİZ YIĞIN
BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.

Bir önceki yazımız olan Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ile ilgili yazı (21 Mart Nevruz gününü içine alan hafta) başlıklı makalemizde türk dünyası ve toplulukları haftası ile ilgili şiir, Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ile ilgili yazı ve türk dünyası ve toplulukları haftası kutlama programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share This Article

Related News

18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri
23 Nisan Kutlu olsun… Bırakın çocuklar konuşsun
18 Mart Çanakkale Zaferi Şiir / Mehmet Akif Ersoy

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

(1) Reader Comment

  1. HÜSEYİN KAMÇI
    18 Mart 2012 at 10:50

    Çanakkale gibi bir destan yazan Ulu önderimizi karalayanları Çanakkale ye davet ediyoruz. Öyle sözde çağ atlayıp çağ deyiştirmek olmuyor. Bir dönem nasıl bitip nasıl başladığını Çanakkale de görün. Asker görün, Komutan görün ve hatta yiğit görün. Görün ki o dönemlerde yiğit nasıl olurmuş anlarsınızda belki utanır karalamaktan çekinirsiniz. Eğer utanacak yüzünüz varsa...

Leave A Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*