Friday, Sep. 27, 2019

Atatürk’ün adını sildiler !

Written By:

|

06 Nisan 2013

|

Posted In:

Atatürk’ün adını sildiler !

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yarın Uşak’ta bir dizi açılış gerçekleştirecek. CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, törenin yapılacağı yerin asıl adının Atatürk Spor Salonu olduğunu, ancak bu ziyaret öncesi adın değiştirildiğini söyledi.

(DHA) — Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yarın Uşak’ta bir dizi açılış gerçekleştirecek.

Devlet Su İşleri tarafından hazırlanan kitapçık ve afişte törenin gerçekleştirileceği yerin ‘Uşak Kapalı Spor Salonu’ olduğu yazıldı. Durum karşısında açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, törenin yapılacağı yerin asıl adının Atatürk Spor Salonu olduğunu, “Atatürk adı neden silindi bilmiyorum, ama Atatürk’ün bilinmediği, Atatürk’ün yok sayıldığı böyle bir açılışı doğru bulmuyoruz” dedi.

Horasan, “Atatürk’ün adının silinmesi kabul edilemez bir durum. Atatürk’ün bilinmediği, Atatürk’ün yok sayıldığı böyle bir açılışı doğru bulmuyoruz. Ben bunu CHP İl Başkanı olarak protesto ediyorum” diye konuştu.

Bakan Eroğlu’nun programı ile ilgili olarak bastırılan bir kitapçığın kendilerine ulaştığında durumu fark ettiklerini belirten Horasan, “‘Uşak’ta 21 Tesis’ isimli Devlet Su İşleri’nin bastırdığı ‘Daha Fazla Hizmet Daha Kalkınmış Türkiye’ başlıklı bir kitapçık geldi. Bizimde davet edildiğimiz törenin tarih ve adres bölümünde, 5 Nisan 2013 Cuma, saat 14.00, yer Uşak Kapalı Spor Salonu ibaresi yer alıyor. Ben Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde çalışmış birisi olarak, Uşak Kapalı Spor Salonu isminde bir salonumuz yok. Bir tek salonumuz var oda Atatürk Spor Salonu’dur” dedi.

Share This Article

Related News

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kullandığı İmzanın Az Bilinen Hikayesi
Mustafa Kemal Atatürk’ün Nüfusa Kayıtlı Olduğu Şehir Neresidir?
Pakistan’lı Din Alimi Muhammed İkbal’in Atatürk Sevgisi

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

Leave A Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.