Saturday, Mar. 9, 2019

Atatürkçü Düşünce Sistemi Nedir?

Written By:

|

31 Mart 2016

|

Posted In:

Atatürkçü Düşünce Sistemi Nedir?

Atatürkçü Düşünce Sistemi Nedir?

Atatürkçü Düşünce Sistemi özet, Atatürkçü Düşünce Sistemi nedir kısaca Atatürkçülüğün diğer adı kemalizm olarak da bilinir. Atatürk’ün Türkiye’yi çağdaş uygarlık…

Atatürkçülüğün diğer adı Kemalizm olarak da bilinir. Atatürk’ün Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilmek amacıyla izlediği ilke ve yöntemleri, Atatürk’ün devletçilik, cumhuriyetçilik, milliyetçilik. laiklik gibi inkılaplarını benimsemek ve Atatürk’ün izinden gitmeye Atatürkçülük denir.

Atatürkçülüğün ilkeleri bir bütün olarak ele alınmalıdır. Atatürkçülüğün ilkeleri birbirini takip eder ve aynı zamanda birbirini tamamlar. Atatürkçülük akıl ve bilime dayanır ayrıca Atatürkçülük milli birlik ve beraberliği en üst seviyede çıkar. Atatürkçü Düşünce Sistemi; Atatürk’ün belirlediği hedefler ve ilkelerin bütününe Atatürkçü düşünce sistemi denir.

Atatürkçü düşünce sistemi Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından beslenir ve akla, bilime uygun olmayan uygulamaları reddeder. Atatürkçü düşünce sistemi, Türk milletinin ihtiyaçlarına yönelik çıkmıştır ve milletin sorunlarına çözümler üretir. Atatürkçü düşünce sistemi, çağdaş uygarlık seviyesine çıkmayı ana hedef olarak belirlemiştir. Atatürkçü düşünce sistemine göre demokratik ve laik devlet toplumunu en üst seviyeye çıkarmayı hedefler. Atatürkçü düşünce sistemine göre Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir ülkedir.

Share This Article

Related News

Halifeliğin Kaldırılması
Atatürk Ve Cumhuriyetimiz
Eğitim Ve Öğretim Devrimi

About Author

Serap

Leave A Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.