Tuesday, Nov. 7, 2017

Atatürk Amerika’daki Bir Üniversitede Ders Oldu

Written By:

|

09 Nisan 2016

|

Posted In:

Atatürk Amerika’daki Bir Üniversitede Ders Oldu

26/05/2011 Teksas`ta bir üniversite, ders kitaplarında Atatürk`ü okutuyor. Kitapta George Washington`a benzetilen Atatürk ile ilgili olarak çok zeki bir asker ve liderdi gibi ifadelere de jyer yeriliyor. Teksas`ın güneyinde yer alan University of Texas Pan American üniversitesinde okutulan bir dil kitabında George Washington`a benzetilen Atatürk için, Çok zeki bir asker ve liderdi. Modern Türkiye`nin babasıydı gibi ifadeleri yer verilmekte. Üniversitenin İngilizce Enstitüsü`nde (English Language Institute) okutulduğu bildirilen kitapta Atatürk George Washington`a benzetiliyor. `Focus on Grammar` isimli İngilizce dilbilgisi kitabında Atatürk`ün çok zeki bir asker ve lider olduğu ve `modern Türkiyen`in babası` olduğu ifade edilyor. İki kişinin karşılıklı konuşmasının aktarıldığı kitapta ayrıca Atatürk için `O gerçekten Türkler`in hayatını değiştirdi` ifadeleri yer alıyor.

İŞTE O KONUŞMA

Amerikan Üniversitesi’nde Atatürk`ten bahsedilen konuşma şöyle:
-George Washington bizim ülkemiz için çok şey yaptı. Savaştan sonra da Amerika`nın ilk Başkanı oldu. Ülkemizin babası olarak da anılır.
-Aynen Atatürk gibi. Atatürk de büyük bir asker ve liderdi. O modern Türkiye`nin babası. -Türkiye`yi Ne zaman yönetmişti?
-1923`ten 1938`e kadar. O Türkler`in hayatını gerçekten değiştirdi.

Kaynak: http://www.tumgazeteler.com

Bir önceki yazımız olan Sabiha Özar Atatürk'ü Anlattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share This Article

Related News

Pakistan’lı Din Alimi Muhammed İkbal’in Atatürk Sevgisi
Sabiha Özar Atatürk’ü Anlattı
Dijital Atatürk Heykeli

About Author

Serap

Leave A Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*