Saturday, Mar. 9, 2019

Atakürk’ün Yazdığı Şiir – Gafil

Written By:

|

09 Şubat 2012

|

Posted In:

 

 

 

HAKİKAT NEREDE?

Gafil, hangi üç asır, hangi on asır
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarihler söylememiş bunu
Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,
Dinleyin sesini doğan tarihin,
Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak
Yalan tarihi gömüp, doğru tarihe gidin.

Asya’nın ortasında Oğuz oğulları,
Avrupa’nın Alplerinde Oğuz torunları
Doğudan çıkan biz
Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz
Türk sadece bir milletin adı değil,
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar,
Ey yığın yığın insan gafletleri
Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde,
Hakikat nerede?

MUSTAFA KEMAL

Share This Article

Related News

10 kasım ile ilgili şiirler
ATATÜRK’ÜN YAZDIĞI ESERLER
Atatürk’ün Askerlikle İlgili Kitapları

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

(4) Readers Comments

 1. Yahya Kılıç
  10 Şubat 2012 at 14:18

  Atatürk İle İlgili Her Bilgi Bu Sitede Bulunmaktadır.Sitenizi Çok Beğendim Sitenizde Atatürk Şiirleri Olan Kısmından ATATÜRK'ün GAFİL Adlı Şiirini Çok Beğendim İnşallah Atatürk Eserleri İçinde Bu Sitede Bulunmaya Tüm Atatürk Eserlerini Paylaşırsınız Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkürler.

 2. Emre
  11 Şubat 2012 at 13:18

  Atatürk hakkında bütün bilgiler var. Aynı şekilde Atatürk şiirleri bölümünde de birbirinden güzel şiirler var bunlardan bir taneside Gafil adlı şiir .

 3. Ayhan MADEN
  06 Mart 2012 at 11:25

  Mustafa Kemal Atatürkün şiirinin olduğunu sitenizden öğrendim. Atatürkün başka şiirleri var mı? Sitenizden paylaşırsanız çok makbule geçer. Böyle güzel bir Atatürk sitesi yaptığınız için teşekkürler..

  • Kemal Alamış
   06 Mart 2012 at 20:58

   Merhaba, Mustafa Kemal Atatürk dünya'da ilk defa Başöğretmen sıfatı alan yüce bir şahsiyettir. Onda hâlâ çözmediğim birçok sır mevcut. Yani düşünüyorum da bir insan matematikten anlar matematik profesörü olur. Askerlikten anlar general,paşa olur sıradan insanlarda böyledir diye düşünüyorum. Peki Mustafa Kemal'i biz hangi kefeye koyacağız ?.. Onun hangi özelliğinden bahsetsek bakıyoruz ki dünyada sayılı,nadir insanlarda görülen söz,düşünce,eylemler var. Bu kadar çok özelliği bir arada bulunduran bir şahsiyetin sizin bizim gibi çalışıp bir noktaya gelmesi değil bence Mustafa Kemal'in varlığı. Ondaki sırrı çözmek için devamlı okuyorum ,araştırıyorum. Ergeç bulacağıma inanıyorum. Mustafa Kemal'i görmedim ama ondaki yüksek karakter her geçen gün beni ona bağlıyor. Bunu hissediyorum. Araştırma yaparken tesadüf bulduğum bu şirin site kaliteli içeriği el dikkatimi çekti. Özellikle yorumlar dikakt çekici. Sıradan mesajlara benzemiyor,birçoğu ezber bozan cinsten. Benim de aradığım bu zaten. Sitede emeği geçenlere teşekkür etmek boynumun borcu oldu. Nasıl ki bir dükkana girer aleışveriş yaparız ücretini öderiz Allah razı olsun bu kadar emek harcanmış bir teşekkür etmeyecek miyiz? Saygılar...

Leave A Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.