Monday, Apr. 16, 2018

Araştırmacı Prof. Ilknur Güntürkün Kalıpcı içimizden biri Ataturk

Written By:

|

16 Nisan 2012

|

Posted In:

Araştırmacı Prof. Ilknur Güntürkün Kalıpcı içimizden biri Ataturk

Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak kadar anlatmak ta çok önemlidir. Türkiye’de birçok insan Atatürk’ü çok sevdiğini söyler fakat onun yaşamıyla,fikir ve devrimleriyle ilgili bilgiye sahip değildir.  Atatürk’ü çok okumalıyız. Atatürk ilkeleri ve devrimlerini o dönemdeki uygulanış biçimiyle karşılaşılan zorluklarla beraber öğrenmeliyiz.

Atatürk’e ve kurduğu Cumhuriyete  kuru kuru sevmekle hizmet edemeyiz. O dönemler artık geride kaldı. Artık Atatürk’ü halkımıza anlatmak ve öğretmek zorundayız. Bu görevi devletten beklemek saflık olur. 1938’ten bu yana bu görev yapılmıyor çünkü.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e1Xabge3P7Q[/youtube]

 

Share This Article

Related News

Osmanlı’yı Atatürk Yıktı Diyenlere Güzel Cevap
Atatürk Anıları Videosu
Cumhuriyetin 10 Yıl Dönümü Nutku 29 Ekim 1933

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

(5) Readers Comments

 1. Galip
  18 Nisan 2012 at 16:50

  Mustafa Kemal Atatürk'ü bu kadar güzel anlatan değerli hocamız İlknur Hanıma teşekkür ederim. Haberde de belirtildiği gibi Atatürkü anmak,sevmek çok önemli ancak ondan daha da önemlisi Onu anlayabilmek ve anlatabilmektir. Toplumumuz okumayı seven bir toplum değil. Her ne kadar istatistiklerde okuma yazma oranı artmış gibi gözükse de insan kalitesi çok aşağılara geriledi. İnsanlarımız hâlâ kitap okumuyor. Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatmak vatan borcudur. Tabii doğru anlatmak lazım. Mustafa Kemal şahsında Cumhuriyetimiz için can cömertliği yapan bütün şehitlerimizi,Gazilerimizi saygı minnet ve şükranla anıyorum. İyi ki Mustafa Kemal gibi bir Önderimiz var. Böyle bir rehbere sahip olmak her millete nasip olmaz diye düşünüyorum. Sitede emeği geçen arkadaşlara da teşekkür ederim.

 2. Gülten İLİK
  19 Nisan 2012 at 18:51

  Yürekli cesur ve anlatım akıcılığı ile Mustafa Kemal tarih sürecinde ancak bu kadar güzel anlatılır. profesör İlknur GÜNTÜRKÜN hocamıza saygılarımı ileterim.Böyle bir siteye de bu sunum çok yakışmiş. Tebrik eder başarılarınızın devamini dilerim.

 3. Elvan
  19 Nisan 2012 at 19:52

  ATATÜRK'ü anlamak geleceğe ışık tutmaktır ve tüm engelleri aşmanın şifresidir...

 4. HÜSEYİN KAMÇI
  19 Nisan 2012 at 21:13

  İlknur Hocamın sunumun da en çok dikkatimi çeken , Atatürk ün kusursuz olduğu ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tüm canlıların sorumluluğunu tek başına üslenen bir lider olduğunu anlatan sözleri. Kusursuz insan olmaz. Atatürk te kusur bulunmuyorsa bu da Atatürk ün ilahi bir yönü olduğunun ispatı. SAYGILARIMLA

 5. vatansever
  20 Nisan 2012 at 18:33

  Bütün dünyanın bu kadar iyi tanıdığı örnek aldığı Atatatürk'ümüzün uğruna hayatını feda ettiği ülkesinde anlatılmaması yanlış tanıtılması hatta varlığının unutturulmaya çalışılması ne kadar acı...Bu insanlar Onun değerini ille can boğaza gelince mi anlar bilemiyorum.Gerçek anlamda Onu tanımaya çalışsalardı eminim onlarda anlardı ki Türk Milleti için Atatürk bir vazgeçilmezdir rehberdir mütevaziliğin olgun karakterin vicdanın yorulmak nedir bilmeyecek kadar çalışkanlığın fedakarlığın gönül zenginliğinin bilgi, kültür birikiminin gerçek inanca saygının tam da kendisidir...Ağzınıza emeğinize sağlık sn Kalıpçı...Bu videoaya sitenizde yer verdiğiniz için teşekkürler admin...

Leave A Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir