Saturday, Mar. 9, 2019

ABD Savunma Bakanına Atatürk’ü sorunca gözleri parladı

Written By:

|

07 Nisan 2013

|

Posted In:

ABD Savunma Bakanına Atatürk’ü sorunca gözleri parladı

Hürriyet gazetesinin Washington muhabiri Tolga Tanış, gazetenin pazar ekinde katıldığı bir toplantıda Ortadoğu’nun yakın döneme kadar önemli liderlerinden birinin AKP yerine“Müslüman Kardeşler” ifadesini kullandığını anlattı.

Tanış, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel’in Atatürk’e hayranlığını ifade ettiği konuşmasına neden olan soruyu sorduğunda yaşananları ise köşesinde şöyle aktardı:

“Hafta içi Amerikan Savunma Bakanı’na Atatürk hakkındaki soruyu sorduğumda gözleri parladı birden. Cevap verdikten sonra sorduğum için teşekkür ettiği yetmedi. Sorunun sonunda sözü yanındaki Dempsey’ye bıraktıktan sonra da bana bakıp kafasını salladı.”

Tanış yazısını şu tespitle bitirdi:

“Diyeceğim… Dünyanın en büyük devrimlerinden birini yapmış bir adam yıllar yılı nasıl statükonun elinde hapsolmuş aklım almıyor ama… Artık Türkiye’nin kalkınmasının 10 yıl önce değil, bu cumhuriyetin ilkeleri konulduğunda başladığını söylemenin zamanı gelmedi mi? Bu gelişmeyi o cumhuriyetin yetiştirdiği beyinlerin başardığını kabul etme vakti değil mi? Müslüman Kardeşler meselesi biraz fazla ileri gitmedi mi?

İki taraf için de söylüyorum. Artık insanların tutuculuklarına Atatürk’ü alet etmeyi bırakması, diğerlerinin de Atatürk’e itibarını iade etmesi gerekmiyor mu?”

Odatv.com

Share This Article

Related News

Mustafa Kemal Atatürk’ün Nüfusa Kayıtlı Olduğu Şehir Neresidir?
Pakistan’lı Din Alimi Muhammed İkbal’in Atatürk Sevgisi
Atatürk Amerika’daki Bir Üniversitede Ders Oldu

About Author

admin

Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden ve akıldan bağlı bir grup genciz. Amaçlarımız arasında yüce Atatürk'ün gerçek varlığının ortaya çıkması ve Atatürk'ün Türk Milleti tarafından daha iyi tanınmasını sağlamaktır. Yolumuz Kemal Atatürk'ün yolu,ışığımız rehberimiz varlık sebebimiz O'dur.

Leave A Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.