Friday, Jan. 30, 2015

18 mart çanakkale zaferi ile ilgili yazı

Written By:

|

12 Mart 2012

|

Posted In:

18 mart çanakkale zaferi ile ilgili yazı

Share This Article

Related News

19 Mayıs 1919 Tarihinin Anlamı ve Önemi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

About Author

admin

(9) Readers Comments

 1. fadime
  12 Mart 2012 at 22:00

  Çanakkale savaşı tüm dünyada emsali görülmemiş bir savaştır. Öyleki henüz 15 yaşında bile olmayan çocukların dahi gönüllü katıldığı, denizinden aylarca kan aktığı, bugün hala kulaklara iniltileri gelmekte olan 7 düvele karşı baş edilmiş, Mustafa Kemal Atatürk ve Anadolu insanının can fedakarlıklarıyla kazanılmış bir savaştır . Allah böyle bir savaşı bir daha yaşatmasın....

  • admin
   14 Mart 2012 at 05:41

   18 mart çanakkale savaşına giden Tokat'lı gençler için yakılan bir türkü vardır. Hey onbeşli onbeşli Tokat yolları taşlı Onbeşliler gidiyor Kızların gözü yaşlı... Türk Milleti küçüğünden büyüğüne topyekün Mustafa Kemal önderliğinde emperyalizme geçit vermemiştir. Çanakkale savaşı Türk tarihinin önsözüdür ve her Türk genci tarafından eksiksiz okunması gerekir. Yoksa Atatürk'ün şu güzel sözünde belirttiği gibi:" Geçmişini bilmeyen milletler ,başka milletlerin esiri olmaya mahkumdurlar." başka milletlerin kölesi oluruz.

 2. oyeahoyeah04
  18 Mart 2012 at 19:23

  bence güzel ama cok uzun gerci çanakkale zaferide kısa degil ellerne saglık

 3. Gülten İLİK
  18 Mart 2012 at 21:41

  Çanakkale Türk'ün dünyaya destan yazdiği müteffiklere tokat attiğı Çocuk yaşta askerlerin can verdiği vatanin her karişinda onların kanlarının rengi ve adı olduğu eşi benzeri olmayan Türkün ve Atatürk'ün milli başarisidır.Tüm şehitlerimizi rahmetle aniyor Allah bir daha vatanımızı ve topraklarımızı düşman istilasi ile karşilaştirmasin.Vatan hainlerine de eylem ve planları için fırsat vermesin.ÇANAKKALE GEÇİLMEZ DENDİ ÖYLE OLDU bu hep böyleydi ve böyle kalacak.Hayal kuranlar boşia kürek sallarlar.Türk vatanını teslim etmez edenlere de cevabi çok kötü verir.

 4. AZRA
  19 Mart 2012 at 14:37

  SÜPER

 5. admin
  20 Mart 2012 at 09:07

  Türk çocuğu Çanakkale Muharebelerini adı gibi öğrenmelidir. Kurtuluş Şavaşında Millete en büyük kuvvet ve başarma azmini Çanakkale'de elde edilen başarı vermiştir. Türk Tarihinin önsözü olarak ifade edilen Çanakkale Savaşı ve sonunda elde edilen başarı Kurtuluş savaşının harcına karışmıştır. Çanakkale'de şehit sayımız farklı kaynaklarda çok farklı rakamlarla ifade edilmektedir. Turgut Özakman'ın "Vahdettin, M. Kemal Ve Milli Mücadele" adlı kitabında şehit sayımız 78 bin olarak ifade edilmektedir.

 6. Elvan
  31 Mart 2012 at 14:30

  Çanakkale zaferi, dünyaya yazılan kahramanlık destanıdır...

Leave A Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

webmaster wordpress site analiz seo analiz
Bu konularda İlginizi Çekebilirclose